Układanie płytek

Układanie płytek łazienkowych – czy to trudne?

Chodzi Ci po głowie pomysł, aby samodzielnie zająć się układaniem płytek łazienkowych w Twoim domu? W takim razie ten artykuł powinien przybliżyć Ci wszystkie najważniejsze kwestie, o które koniecznie musisz zadbać, zanim weźmiesz się do pracy. Pozwoli Ci się to jak najlepiej do tej pracy przygotować i na pewno pomoże w projektowaniu łazienki.

Zacznij od kompletowania narzędzi

Do układania płytek nie będą Ci potrzebne żadne zaawansowane narzędzia i co najważniejsze, każde z nich możesz nabyć niskim kosztem. Otóż będzie Ci potrzebna szlifierka kątowa, packa do nakładania kleju, poziomica i maszyna do cięcia płytek. To wszystko możesz mieć za cenę niższą niż 200 zł, a jeszcze być może nieraz z tego skorzystasz, bo przecież poziomica czy szlifierka często przydają się do wykonywania prostych prac.

Przygotuj podłoże do układania

Płytki łazienkowe pomimo, że nie wymagają żadnych szczególnych warunków, to jednak o właściwe podłoże musisz zadbać. W innym wypadku klej nie będzie się chciał trzymać i po pewnym czasie wszystko najzwyczajniej w świecie odpadnie.

Warto więc zamalować ścianę farbą gruntową, która zmniejszy nasiąkliwość ścian. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu klej będzie wysychał nieco wolniej, ale za to lepiej zwiąże. Oczywiście musisz wszystko dokładnie oczyścić z wszelkiego kurzu i ewentualnych zanieczyszczeń jakimiś środkami, które mogłyby osłabić działanie kleju.

Właściwe układanie

Tutaj już zaczynają się schody, ponieważ wiele razy zdarza się tak, że ludzie wydają naprawdę niemałe pieniądze na płytki, a potem niewłaściwie je układają i niestety nie ma takich efektów jak powinny być. Warto więc już teraz dokładnie zapoznać się z różnymi stylami w sieci, ponieważ dzięki temu na pewno w jakiś sposób załapiesz i do edukujesz się w tym zakresie. To ważne, bowiem w dużej mierze od tego zależy w jaki sposób będzie wyglądała Twoja łazienka.

About admin

One thought on “Układanie płytek łazienkowych – czy to trudne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *